Jak zabezpieczyć dokumenty lub cenne przedmioty? Wybieramy mały sejf domowy

rodzina, dom

Małe sejfy domowe to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się nam, że sejf to propozycja jedynie dla bogaczy. Dzisiaj zdajemy sobie doskonale sprawę, że mały sejf domowy to jedyny skuteczny sposób, aby ochronić przed kradzieżą nie tylko wartościowe przedmioty, ale i rodzinne pamiątki, nośniki danych, czy dokumenty, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Jaki sejf sprawdzi się w domu? Komu dedykowane jest takie właśnie rozwiązanie? Co możemy przechowywać w sejfie? Dowiedz się!

Mały sejf do domu i mieszkania - nie tylko na cenne drobiazgi

bezpieczny domWyposażenie, jakim jest sejf domowy mały to dyskretny, wygodny, a zarazem niezawodny sposób na bezpieczne przechowywanie cennych dla nas przedmiotów. I nie chodzi tutaj jedynie o wartościowe rzeczy, jak biżuteria, czy zegarki. Z nimi przede wszystkim kojarzymy sejfy, jednak lista zawartości do przechowywania jest znacznie dłuższa. Sejf zabezpieczy przed kradzieżą, pożarem, czy zalaniem także rodzinne pamiątki, zdjęcia, czy ważne dokumenty. Często utrata tego typu przedmiotów to nie tylko problem natury finansowej, ale i prawnej. Dodatkowo, wybrane przedmioty mogą mieć dla nas wysoką wartość sentymentalną. Wybierając mały sejf do domu zyskujemy w pełni bezpieczne wyposażenie, w którym schowamy także paszport, klucze / kluczyki, zasoby gotówki, umowy, które podpisaliśmy, czy też dowolną, jednak cenną dla nas kolekcję.

Dla kogo zatem będzie dobrym rozwiązaniem mały sejf domowy? Jak widać, nie trzeba dysponować dużą ilością bardzo wartościowych przedmiotów. Sejf zabezpieczy po prostu to, co jest dla nas cenne. A każdy z nas posiada coś ważnego, czy wartościowego. Poza tym czasami nie zastanawiamy się nad konsekwencjami utraty jakiegoś dokumentu. Te jednak mogą być naprawdę dotkliwe. Warto je zatem skutecznie zabezpieczyć – przed kradzieżą, ale i pożarem, który według statystyk stanowi jeszcze większe zagrożenie dla posiadanych przez nas rzeczy. Małe sejfy domowe to z pewnością rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą spać spokojnie.

Sejf domowy mały - jaki wybrać?

Jeśli zależy nam na niezawodnej ochronie antywłamaniowej i przeciwpożarowej, z pewnością warto sięgnąć po sejf domowy mały z certyfikatem potwierdzającym jego zgodność z obowiązującymi normami w zakresie bezpieczeństwa oraz ochrony przeciwogniowej. Będą to np. PN-EN 1047-1 (gwarancja ochrony przed ogniem, dymem i wodą gaśniczą odpowiednio przez 60 lub 120 minut), PN-EN 15659 (ochrona ogniowa przez 30 lub 60 minut), PN-EN 1143-1 i PN-EN 1143-2 (klasy bezpieczeństwa w zakresie odporności na włamanie).

Wybierając mały sejf do domu warto również zastanowić się, jakie przedmioty mamy zamiar w nim przechowywać. To pozwoli określić rozmiary sejfu oraz jego wyposażenie (półki na dokumenty, szuflady na gotówkę, czy biżuterię, etc.). Dobrze przemyślany zakup zapewni w takim przypadku nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę użytkowania sejfu. 

Dyskretny mały sejf domowy - gdzie możemy go ukryć?

Małe sejfy domowe występują w kilku typach. Każdy z nich pozwala na dyskretne i wygodne przechowywanie cennych przedmiotów. Wybór zależeć tutaj będzie jedynie od naszych indywidualnych preferencji oraz ewentualnych możliwości / ograniczeń umieszczenia sejfu w danym pomieszczeniu. Sejf domowy mały możemy umieścić bowiem w ścianie, w podłodze, czy najprościej – w szafie lub innym wybranym meblu. Każda opcja to gwarancja bezpieczeństwa, które jedynie musimy dopasować do własnych potrzeb.

 

sejf domowy ścienny

Sejfy domowe ścienne

Małe sejfy, które wbudowane są w ściany mają wiele zalet. Są niewidoczne dla osób postronnych oraz pozwalają nam na oszczędność przestrzeni.

sejf domowy podłogowy

Sejfy domowe podłogowe

Sejfy mini możemy umieścić także pod podłogą. Należy jednak pamiętać o tym na etapie planowania budowy domu, gdyż montaż takiego sejfu wymaga odpowiedniego przygotowania.

sejf domowy meblowy

Sejfy domowe meblowe

Jednym z popularniejszych rozwiązań są mini sejfy domowe montowane w meblach.
Najczęściej znaleźć je można w szafie i biurkach.